Pazarlamada Animasyon Nasıl Kullanılır?

15 Temmuz 2014 / By VG

Animasyon reklamlar tanıtımınıza mizahi bir dokunuş getirebilir!

Pazarlamada animasyon, pazarlamaya hayal gücü ve yaratıcılık katmanızı sağlıyor. Animasyon piyasası, gün geçtikçe de gıda veya oyun reklamlarının da ötesinde bir büyüme gösteriyor. Bu da size, müşterilerinize herhangi bir ürün veya hizmetinizi göstermek için büyük bir güç veriyor.  Bazen ise bu animasyonlar o kadar gerçekçi oluyor ki insanlar bunların sadece birer video olduğuna inanmakta güçlük çekebiliyor. Pazarlamada animasyonun hareketli ve renkli oluşu anında dikkati çekiyor ve hedef kitle, bu  etkili pazarlama aracı ile tam 12’den vurulabiliyor. Üstelik bu hazırlattığınız firma tanıtım/ ürün tanıtım animasyonlarını sadece firmanızın internet platformunda da değil birçok iş alanında da pazarlama aracı olarak kullanabiliyorsunuz: televizyonda, müşteri sunumlarında, şirket içi toplantılarda, farklı forum ve website reklam bannerlarında, google reklamlarında ve hatta e-maillerinizde de bu animasyonlarınızı kullanabilirsiniz.

1. Pazarlama

yönetim kurulu sunumlarda hızla, dikkat çekmek istediğiniz konuya herkesin odaklanabilmesi için animasyonunuzu kullanabilirsiniz. Bir animasyonlu sunum ile anında ürünün avantajlarını gösteriyor ve 50.000-kelimelik bir rapordan daha etkili bir satış aracı oluşturmuş olursunuz. Ayrıca karmaşık bir sistem veya süreci göstermek, ya da tamamlanmamış bir projeyi veya ürünü, bittiğinde nasıl görüneceğini gösterebiliriz. Bu, size hem zaman kazandıracak hem de izleyenleri sıkmadan ve yormadan etkili bir sunum gerçekleştirmiş olacaksınız. Ayrıca bu tip etkili sunumlarlar ile kolayca beğeni toplayabilirsiniz.

2. E-posta

e-posta ile pazarlamada da etkin bir şekilde animasyondan faydalanabilirsiniz. Pazarlama amaçlı animasyonlar sayesinde anında önemli pazarlama mesajlarına dikkatleri çekebilirsiniz. Ayrıca animasyonunuz ürün veya hizmeti açıklamaktansa doğrudan ürünü göstererek sınırlı reklam alanınızın daha etkin kullanımını sağlar. Ürünüz müşterinin zihninde daha rahat belirir.

3. Televizyon

Animasyon yıllardır televizyondan pazarlamada kullanılır olmuştur, ancak 3D animasyon gibi son yenilikler, televizyon sektöründe de devrim vaad ediyor. HD TV veya 3D televizyonlar ile birlikte animasyonunuz, bir tema parkında hızlı trene binmek gibi, ürün veya hizmetinizin unutulmaz olmasını sağlayabilmektedir.

4. Online Pazarlamada Animasyon – Website Animasyonları

Pazarlamada animasyon, zekice ve eğlenceli olursa sitenizde ziyaretçileri daha uzun süre tutmak için ekstra bir yol olabilmektedir. Bazı web sitelerinde ayrıntılı ve sofistike bilgisayar oyunları mevcuttur.  Bir evin penceresinde sallanan bir yüz gibi eğlenceli figürler, evde başka bir odadan tıklanabilir bir kapı veya beklenmedik bir anda sandalyenin arkasından çıkan atılgan bir köpek gibi animasyon figürleri, sitenizi keşfetmek için ve daha fazla sitenizde vakit geçirmek için ziyaretçilerinizi cezbedebilmektedir. Böylece de onların daha kolay ürünlerinizi satın almalarını sağlayabilirsiniz.

Animasyonlarda sitenize canlı aksiyon filmlerindeki gibi özel efektler ekleyebilir ve çok uygun fiyatlara bu animasyonlara vg.com.tr den online sipariş ederek ulaşabilirsiniz. Karikatür çizimli animasyonlar eğer uygun ve doğru kullanılırsa, canlı aksiyon videolarından daha komik ve daha unutulmaz olurlar.

Yazar

VG

Blog Comments

yararlı bir makale olmuş

Post Reply

Teşekkürler.

Post Reply

etkili ve yararlı bir ayrıntıya değinilmiş emeğinize sağlık

Post Reply

teşekkürler

Post Reply

güzel makale olmuş eline sağlık

Post Reply

Harika…Teşekkürler…

Post Reply

Teşekkürler…

Post Reply
Yorum Yaz

*Please complete all fields correctly