Whiteboard Animasyon Satışları Nasıl Katlıyor? İşte Size 7 Kanıt

15 Temmuz 2014 / By VG

Whiteboard (Beyaz Tahta) animasyon videolar, hizmet ve ürün tanıtımı açısından pazarlamada heyecan verici ve yenilikçi bir yoldur. Diğer Reklam türleri ile karşılaştırıldığında, çok ekonomiktir. Bu yazıda whiteboard animasyon videoların izleyicileri nasıl daha fazla alıcıya dönüştürdüğünü anlayacaksınız. Aşağıda whiteboard animasyonun 7 farklı avantajı sıralanmıştır.

Satış Arttırıcı Özellikler

  1. WHITEBOARD animasyonlar, çok özel bir mesajı veya hizmeti ya da her türlü ekstra mesajı vermek için kullanabilirsiniz. Üstelik diğer animasyonlu videolarda da yer alabilen görselleri oluşturabilirsiniz. Bir WHITEBOARD animasyon odaklanarak yazılır; mesajınız derli toplu izleyicinin karşısına çıkar ve mesajınızın sesli ve net duyulmasını sağlar.
  2. WHITEBOARD animasyonlar eğlencelidir. Doğru ve etkin bir komut ile hazırlanırsa izleyici için çok eğlenceli olabilir. Böylece eğlenceli ama bir o kadar da bilgilendirici bir video oluşturarak, insanların sizinle iş yapmak istemelerini sağlayabilirsiniz.
  3. WHITEBOARD animasyonlar unutulmazdır! Potansiyel müşterileriniz animasyonunuzu hatırlarlarsa sizin ürün veya hizmetinizi de hatırlamış olur. Böyece hatırladıkları şeyleri diğer insanlara da anlatırlar!
  4. WHITEBOARD animasyonlar pazarlama için büyük esneklik sağlarlar; her yere yerleştirilebilirler. Bunları isterseniz doğrudan anasayfanıza yerleştirebilir veya web sitenizde herhangi bir sayfaya da koyabilirsiniz. Ayrıca bu animasyonlar özellikle oluşturulmuş sayfalarla ilişkilendirilerek oluşturulabilir ve yerleştirilebilir.
  5. WHITEBOARD animasyonlar daha yaratıcı olarak düşünülürse aslında müşterilerinizin ürün veya hizmetinizi kolayca yayması için de kullanılabilir. Sosyal pazarlama sitelerinde bu animasyonunuzu yerleştirip paylaşılmasını ve yorumlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece markanızın veya ürününüzün  yayılmasını ve takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yazıdan Hikayeye

6. Profesyonel bir animasyon yazarı ile oluşturduğunuz WHITEBOARD animasyonu güçlü mesajlar verebilir: WHITEBOARD animasyonu, müşterinizin ürün veya hizmetinizden nasıl yararlanacağını, kendi hayatına nasıl uyarlayacağını ve bunu nasıl kullanacağını etkin bir şekilde anlatacaktır. WHITEBOARD animasyon, izleyiciye ürünü neden ve nasıl kullanacağını adım adım talimatlar vererek anlatmaktan çok onları ürününüzün neden vazgeçilmez olduğu konusunda ikna edecektir. Bunun için de sizin çok güçlü bir komut dosyası oluşturmaya ihtiyacınız vardır. Böyle kaliteli animasyonları ise www.vg.com.tr adresinden online sipariş verilerek temin edebilirsiniz.

Unutmayın işin uzmanı ile çalışmak hem zaman hem para kazandırır.

7. WHITEBOARD animasyonun izleyicileri,daha fazla satın alıcıya dönüştürmesindeki en önemli neden ise ürün/hizmet için özel bir çağrı olmasıdır. İzleyici bu animasyon sayesinde tam olarak ne yapması gerektiğini bilecektir; ürün/hizmet ile ilgili belirli bir sitenin olup olmadığını, bir telefon numarasını aramak gerekip gerekmediğini ya da ürünü nasıl satın alacağını WHITEBOARD animasyon sayesinde kolayca, hızlı bir şekilde ve eğlenceli olarak öğrenebilecektir.

 

Yukarıda belirtilen nedenler animasyon izleyicilerini müşterilere dönüştürmede önemli bir rol oynar, tüm bu avantajlar bir arada kullanıldığında, beyaz tahta videolar en büyük müşteri dönüşlerini sağlayabilmektedir. Ayrıca WHITEBOARD animasyonlar pazarlamada oldukça güçlü ve etkin olmasının yanı sıra diğer video türlerine göre de daha ekonomiktir. Bkz. Beyaz Tahta Animasyon Satın Al

 

Etkili bir WHITEBOARD-beyaz tahta animasyon oluşturmak için, önce izleyiciye yapacağınız nihai çağrıyı özümsemeniz, iyice anlamanız gerekir. Bunu öğrendikten sonra doğru ve etkin komut dosyasını ve dolayısıyla da animasyonu üretilebilirsiniz. Ürününüzün tüm zayıf ve güçlü yanlarını bilerek ve izleyicilerin yanıtındaki önemli anahtarları çözerek, onları satın almaya yönlendirebilirisiniz.

 

Yalnızca doğru kişi ile çalıştığınızdan emin olun. Aksi takdirde animasyonunuz pek de ilgi görmeyecek ve müşterileriniz de ürününüze beklediğiniz ilgiyi göstermeyecektir.

Yazar

VG

Blog Comments

iyimiş

Post Reply

klavyenize sağlık

Post Reply

elinize sağlık

Post Reply

Yol gosterici iyi bir calia olmus

Post Reply

emeğinize sağlık…

Post Reply

Daha guzelini de bekliyoruz.

Post Reply

Teşekkürler.

Post Reply

Her zaman ilgimi çekmiş bir uygulama

Post Reply

Cok ilgimi cekiyor.

Post Reply

Teşekkürler Güzel Bir Makale Olmuş Ellerinize Sağlık

Post Reply

Teşekkürler..

Post Reply
Yorum Yaz

*Please complete all fields correctly