En İyi Sonucu Almak İçin Animasyonun Tanıtımını Nasıl Yapmalısınız?

31 Ağustos 2015 / By VG

Çok istediğiniz açıklayıcı videonuza sonunda kavuştunuz. Tebrikler! Animasyonun Tanıtımını Nasıl Yapmalısınız?

Yaptığımız videolar genelde internet trafiğini  dönüştürerek  yatırımcıları çekmeye yardım etmek için  kullanılır. Eğer yeni kurulmuş bir şirketseniz minimum  4.000 doları cepten çıkarmak  ilk doğan çocuğunuzu vermek gibi gelebilir. Söylenmesine gerek yok, bu yatırımdan yüksek kar etmek önemlidir.

Şu anda  dönüşüm oranlarının tavana vurmasını bekleyemiyorsun. Ama  kendine  bunun olması  için en iyi şansı ver, en iyi sonucu elde etmek için videoyu  düzgün bir şekilde kullanmalı ve tanıtımını yapmalısınız. Bu söylenenleri gerçekleştirmek için püf noktalar:

Başlamadan önce eski yazımızı tanıtıcı animasyonu kullanma rehberini daha iyi anlamak için okuyabilirsiniz.

Animasyonun Tanıtımını Nasıl Yapmalısınız

ıklayıcı videonuzu hedef sayfaya  yerleştiriniz 

İnsanların videonuzu bulmak için ana sayfada sayfayı aşağı doğru kaydırmasını istemezsiniz. Birileri sayfanızı ziyaret ettiğinde videonuzun bütün haşmetiyle sayfanızda onları beklediğinden emin olun.

Hedef sayfanın en önemli amacı ziyaretçiyi  müşteriye çevirmektir.  O zaman hedef sayfa videonuzun olması için en mükemmel yerdir!  Video ideal  olarak sağ üst köşede bulunmalıdır ki kimse farketmek için sayfada aşağı doğru ilerlemek zorunda kalmasın. Videoyu desteklemek için hedef sayfanızda  video ile ilgili bilgilerin bulunduğundan emin olun.

YouTube- En İyi Barındırma Seçeneği 

Sizin videolarınız için YouTube neyse  Avusturalya  için kanguru da o dur! Video izlenen yerler arasında zirvedir ve birine bir videoyu YouTube a yüklemesini söylemek ve o videoyu çok izlenen yaptırmak; yeni ehliyetli birine yavaş kullanmasını söylemek gibidir-klişedir ama mecburidir!

Videonuzun hakettiği yeri alması için YouTube’un arama motoru optimizasyonunu tam potansiyel kullanın. Başka videolarınızın yorum alanına videonuzun YouTube linkini koya bilirsiniz bu size daha çok insana ulaşma şansı yaratır.

Videonuzu e-posta imzanızın bir parçası yapın 

Açıklayıcı videonuzun linkini  resmi e-posta imzanıza eklemeniz sadece size daha çok izlenme kazandırmakla kalmaz, size  konu ile ilgili insanlar tarafından izlenme kazandırır. Şirketinizdeki herkese bunu yaptırın.

Potansiyel Müşterilerle Paylaşın

Satış ve pazarlama  takımınıza açıklayıcı videonuzu potansiyel müşterilerinizle konferanslarda, toplantılarda, fuarlarda  şirketinizi tanıtırken göstermelerini isteyin. Aynı şeyi  işinizin gelişmesinden sorumlu kişilerede önerin ve değişimi kendi gözlerinizle görün.

Videonuzu Şirketleştirin

Tanıdığınız insanlara videonuzun tanıtımını yapın, sadece potansiyel müşterilere veya yatırımcılara değil. E-posta listeniz var mı? İş bülteni ? Şirket bloğu? Kişisel blog? Facebook? Linkedin? Twitter? Ruhlarla iletişim kurabiliyormusunuz?

Ofisinizdeki veya profesyonel şirketinizdeki  birinden videonuzu bütün önemli internet sitelerine Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest ve Google plus gibi. Genel olarak partner siteler ve bloglar için   videoya gömülmüş bir kodu hazır bulundurmak  tercih edilir. Animasyonun tanıtımını nasıl yapmalısınız sorusuna en kısa yoldan cevaplardan biri şirketleştirmedir.

İstatistikleri takip edin

Google analitik programını kullanarak videonuzun performansını takip etmelisiniz. Sadece kaç kişinin izlediğini değil izleyicilerin demografilerini  ve ilgi sürelerini de öğrenebileceğiniz  mükemmel bir programdır.

Eyleme çağrı 

Eyleme çağırma amaçlı yayınlandığında  zorunluluk yaratan bir açıklama yazın. Videonuz insanların sıkıntı çektiği hangi problemleri çözüyor? Satın alın, bize ulaşın gibi cümleler ekleyin video sonuna.

Videonuzun başlığı 

Videonuzun başlığı anahtar kelimeleri içeren bir  manşetten fazla olmalı. (ör. E-posta, Facebook hayranları, Twitter  takipçileri vb.)

YouTube da videonuzu izletmenin en hızlı yolu  YouTube pre-roll reklamlarını kullanarak tanıtım yapmaktır.Bu reklamların kullanımı bir izleyim başına  0.08 dolar ile 0.20 dolar arasında değişiklik göstermektedir.Bunu gerçekleştirmek için iki hedef grup yaratmalısınız. Biri konu için (videonuz alakalı video başlığı altında başka videoyu izleyenlere öneri olarak sunulur) Biride ilgiler için (videonuz izleyicinin genel olarak izlediği videolara benzer olduğu için öneri olarak izleyiciye sunulur)

Aynı zamanda Facebook reklamlarınıda açıklayıcı videonuzun  tanıtımını  yapmak için kullanabilirsiniz. Videonuzu Facebook durum güncellemesi olarak paylaştığınızda, o paylaşımın daha çok insana ulaşması için gönderinin tanıtımını  yapabilirsiniz. Ve, evet arkadaşlarınıza ,ailenize ve çalışanlarınıza linki zaman tünellerinde paylaşmalarını söylemeyi unutmayın.

Twitter da tabiki  reklam yapmak için kullanılabilen popüler bir sosyal medya sitesidir.Her yaptığınız gönderiye  videonuzun linkinide ekleyebilirsiniz veya takipçilerinize videodan bahsedebilirsiniz.Eğer hedef kitleye erişmek istiyorsanız,site içi arama kaynaklarını kullanın.Anahtar kelimeleri arama kutucuğuna yazın,bu size o anahtar kelimenin bulunduğu gönderileri gösterecektir.Bu da o gönderilerde bulunan insanların yüksek ihtimalle sizin konunuzlada ilgileneceklerini gösterir

Slideshare, premium profesyonel bir platformdur ve şimdi video tanıtımı yapmanızı da sağlıyor. Ona bir şans verin!

Sosyal  Medya Listeleme Siteleri 

Bu tip siteler internet trafiğini sizin açıklayıcı videonuza yöneltme potansiyeline sahiptirler.Bu tip sitelere örnekler: Slashdot.org, Reddit.com, Identi.ca, folkd.com, Digg.com. Örneği verilen siteler sizin videonuzu çok tıklanan yapma ihtimali çok yüksek potansiyelde olan sitelerdir.

Blog 

Bu sizin bir araştırmayı nasıl sürdürdüğünüzle ilgili.

Canlandırma usulü(animasyon)  yapılan videoları paylaşan anonim blogları Google dan faydalanarak bulun.E-posta yardımıyla videonuzu onların bloğunda paylaşmak için ricada bulunun.Blog sahiplerine bir şeyler önerebilirsiniz (eşya,para,vb.) teşekkür maiyetinde

Online Forumlar 

Online forumlarda videonuz hakkında haber silsilesi yaratın. Videonuzun konusuyla aynı konular hakkında olan forumları seçin.Eğer hangi forumun sizin için uygun olduğunu bilmiyorsanız, google’a konu forum yazarsanız aradığınız forum sitesi çıkacaktır. Bu şekilde dünya üzerindeki forumlara erişme imkanı sunar.

Tasarlayın,Yaratın ve Dağıtımını yapın.

Konuya dair herşey bu kadar. İleri gidin,kendi videonuzu yapın ve onu paylaştığınızda bana söyleyin ki bende onu control edebileyim!

 

Yazar

VG

Yorum Yaz

*Please complete all fields correctly