Tanıtım Animasyonlarının Faydaları

15 Temmuz 2015 / By VG

Bilindiği üzere internet, son yıllarda hayatımınız her alanına etki etmeye başladı. En ufak günlük ihtiyacımızdan, en temel ihtiyaçlarımıza kadar internetten faydalanır olduk. Peki internetin iş hayatımızı ne gibi bir katkısı oldu ? Tabi ki internetin iş hayatımıza çok farklı yönlerden katkısı olduğu su götürmez bir gerçektir. Bu yazımızda gelişen internet ve bilişim teknolojileriyle tanıtım animasyonlarının faydaları hakkında iş hayatımızın olumlu yönde nasıl geliştiğinden ve hangi yöntemler kullanılarak geliştiğinden bahsedeceğiz.

Günümüzde küçük ya da büyük firmalar, halka ürünlerini, hizmetlerini ve ne yaptıklarını anlatmak için internet yolunu seçmektedir. Böylece aşırı reklam masraflarından kurtularak, ucuz, etkili bir şekilde geniş kitlelere ulaşabilmektedirler.

İnternet dediğimiz mecra gerçekten çok büyük bir kitleye hitap etmektedir. Peki ama iş firmalar, şirketler veya işletmeler bu geniş kitleye hangi yollarla ulaşmaktadır ? Bahsi geçen internet kullanıcısı kitlesine ulaşmak için birçok farklı yol olmasına rağmen, son yıllarda en çok etkili olan yöntem animasyon videolarıdır diyebiliriz.

Tanıtım ve reklamcılık amacıyla yapılan bu animasyon videoları, çeşitli görseller, hareketli objeler, farklı ve ilgi çekici karakterler, heyecan uyandırıcı sesler, efektler ve müziklerle zenginleştirilerek bahsi geçen kitlede farkındalık yaratmaktadır. Bu sayede hedef kitle, sıkılmadan ve eğlenerek çok kısa bir süre içerisinde firmaların veya şirketlerin anlatmak istediği ve kullanıcının farkında olmasını istediği şeyleri öğrenmiş oluyor. Bu zenginlik tanıtım animasyonlarının faydaları kategorisine eklenebilir.

Nasıl Etkin Kullanılabilir? Tanıtım Animasyonlarının Faydaları En Etkin Nasıl Elde Edilir?

Farklı iş sektörleri için, farklı animasyon videoları kullanılabilir. 2D Animasyonlar, Infografik videolar, Whiteboard teknolojisi gibi yöntemlerle hazırlanan animasyon videoları farklı sektörlerde kullanılabilir. Bu durumda sitenize ne iş yaptığınızla ilgili bilgi almak isteyen kullanıcı kitlesini, kısa bir süre içerisinde tanıtım animasyon yöntemiyle sizin potansiyel müşteriniz olma adayı yapacaktır.

Tanıtım Animasyon videolarının kullanılmasının bir diğer pozitif yanı da müşterilerinizin sizin ve şirketinizin ne iş yaptığını, sizin ne sunduğunuzu, hangi hizmetleri verdiğinizi yine zamandan tasarruf ederek ayrıntılı bir şekilde öğrenmesini sağlayacaktır.

Animasyon tanıtımlarının mantıklı ve işe yarar olduğunu, son yıllarda artan video izleme oranlarından da anlayabiliriz. Bilindiği üzere dünyanın en büyük ve en çok kazanan video ağı Youtube, inanılmaz izleyici kitlesine sahiptir. Bu durum bizlere gösteriyor ki, videolar insanların ulaşabileceği en kolay ve en etkili bilgi edinme kaynağıdır. Bu bağlamda animasyon videolarının tanıtım ve reklamcılık sektöründe kullanılması gayet mantıklı ve etkili bir yöntemdir.

Animasyon videolarının hikayelerinden de bahsetmek gerekmektedir. Tanıtımda kullanılacak animasyonun senaryosunun iyi belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü akıcı bir senaryo eşliğinde birincil hedef kitle, ihtiyacı olduğu şeye gerçekten sahip olma ihtiyacını doğurabilir. Dolayısıyla görsellerinin, efektlerinin, kullanılan karakter ve objelerin heyecan uyandırmasının ve farkındalık yaratmasının yanı sıra senaryonun da akıcı ve mantıklı bir kurgu üzerine inşa edilmesi animasyon videolarının vazgeçilmemesi gereken bir özelliğidir.

Müşterilerimizin animasyon hizmetlerimizden nasıl yararlandığını öğrenin.

Kısaca özetlemek gerekirse, animasyon videoları önümüzdeki yıllarda bütün sektörlerde kullanılabilecek, basit ve etkili tanıtım aracıdır. Hedef kitleye ulaşmanın birinci yolu olarak tercih edilmesi küçük büyük şirketlerin, firmaların, işine yarayacaktır.

Yazar

VG

Yorum Yaz

*Please complete all fields correctly